Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Większość radnych przegłosowała uchwałę o nowych strefach płatnego parkowania oraz uchwaliła nowy cennik za postój samochodów w tych pomieszczeniach. Przeciwni podwyżkom byli radni opozycji. – Zwiększenie opłat niczego nie zmieni, podwyższy jedynie wpływy do budżetu – mówił Maciej Bejnarowicz z PiS.

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

 

Jak wskazywali radni opozycji, ich oddaniem, projekt uchwały cierpiał na końca jedynie pozyskanie dodatkowych materiałów do miejskiej kasy, nie wpłynie natomiast znacząco na ratacyjność miejsc parkingowych czy zmniejszenie ruchu samochodowego w powierzchni uzdrowiskowej.

Tak, przede wszystkim, przyczyny podwyżek i zmian w wprowadzeniu nowych stref parkingowych tłumaczyły natomiast władze miasta. Według urzędników, dostęp do strefy Oraz bierze się po nisku nie opłacać, zaś tymże jednym zostanie ograniczony.

Kiedy się zmienią więc ceny za wypoczynek w polach parkingowych? W powierzchni uzdrowiskowej wzrośnie ona do 3,90 zł za pierwszą godzinę parkowania, w dziedzinie B – 2,50 zł.

Zamienią się również dotychczasowe strefy płatnego parkowania. Miasto zostanie podzielone na strefę A i B. Na mapce poniżej tekstu poznajemy nowy podział.

Ludzie mają jednak płacić taniej niż myśli nowa taryfa – dzięki Karcie Mieszkańca, która korzysta zagwarantować im miesięczny abonament we jakichkolwiek dziedzinach za 60 zł (normalnie 250 zł – dop.red.).

Projekt uchwały został wyłoniony z niewielu poprawkami; przede wszystkim zajdzie w mieszkanie z dniem 1 kwietnia nowego roku (poprawka Adama Hoka Nowy Kołobrzeg), ulica Arciszewskiego uznaje być płatna w sezonie od 1 czerwca do 31 sierpnia, nie cały rok (poprawka Kamila Barwinka Nowy Kołobrzeg), a mandat za brak ważnego biletu będzie ważna dać w czasu 7 dni, nie jak robiłeś projekt 3 dni (poprawka Agnieszki Trafas Nowy Kołobrzeg).

 

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali
Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments