Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasówki

Lilia od lat fascynuje białogłowe swoim wdziękiem. Tak jak każdy kwiat jest dowodem pamięci.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc świetnym podarunkiem zarówno dla mamy, babci, nauczycielki, jak i żony. Mimo wszystko przed wręczeniem wiązanki warto przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym kręgu kulturowym mają swoją symbolikę. Potrafią mówić więcej niż inne prezenty.
Liczba kwiatów, ich kolor, a także stopień rozwinięcia pąków mówi coś o intencjach obdarowującego. toteż należy zapoznać się z symboliką kwiatów, aby chcąc wyrazić zaufanie nie podarować czasem kwiatu oznaczającego zazdrość. Są też kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Krokus oznaczający pogardę, czy też narcyz kojarzony z egoizmem nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Odpowiednio skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być podarunkiem idealnym na każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów z góry narzucone reguły, dzięki którym bukiet niesie ze sobą treść. kobieta może, jeśli tylko zna ten kod odszyfrować z wiązanki podziękowanie za miłosne uniesienia, wiadomość, iż jest nieco zbyt młoda dla obdarowującego, albo zapowiedź szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o