Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasówki

Róża wciąż zachwyca damy swoim wdziękiem. Tak jak każdy kwiat jest wyrazem miłości.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc najlepszym podarunkiem zarówno dla mamy, kuzynki, matki chrzestnej, jak i narzeczonej. Mimo wszystko przed kupieniem kwiatów trzeba rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszej kulturze mają swoją symbolikę. Potrafią przekazywać więcej niż słowa.
Liczba kwiatów, ich ubarwienie, a nawet stopień rozwinięcia pąków ma swoje znaczenie. Tak więc należy zapoznać się z symboliką kwiatów, aby chcąc wyrazić pamięć nie podarować czasem bukietu oznaczającego płomienne uczucie. Są też kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Żółty goździk symbolizujący pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Właściwie skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest podarunkiem idealnym na prawie każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów precyzyjne zasady, dzięki którym bukiet niesie ze sobą przesłanie. Obdarowana może, jeśli tylko zna ten system symboli odczytać z wiązanki podziękowanie za wspólnie spędzoną noc, informację, że jest odrobinę za młoda dla adoratora, czy też wróżbę szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o